15
MAY
2017

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Yapılan İftira ve Hakarete Kınama

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

Yurdumuzun kurtarıcısı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ulusal egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın baş mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyet tarihimiz boyunca benzerine rastlamadığımız bir şekilde alçakça iftiraya ve hakarete maruz kalmaktadır.

Kırklareli Kent Konseyi, bu toprakların yetiştirdiği büyük değer Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e karşı hakarete ve alçakça iftiraya yeltenenlere karşı her zaman siper olacaktır. Tarihçilik belge ile yapılır. İftira, hakaret ve karalama ile tarihçilik yapılmaz. Tarihçilik, tarihi şahsiyetlerimizi ve kahramanlarımızı hedef alarak, etrafa kin ve nefret tohumları ekerek yapılmaz. Bunlar maksatlı ve beyhude çabalardır.  Bu maksatlı ve beyhude çabalara zemin hazırlayanları da, çanak tutanları da yurdumuz adına üzülerek izliyoruz. Tüm bunları yapmaya kalkanlar karşılığını Kırklareli halkının vicdanında ve hukuki alanda en sert şekilde bulacaklardır.

Kırklareli Kent Konseyi Yürütme Kurulu olarak “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, en büyük değeri olan annesi Zübeyde Hanım’a ve manevi kızı Afet İnan’a yapılan hadsiz, çirkin ve maksatlı iftirayı şiddetle kınıyoruz.”

Kamuoyuna duyurulur.

 

Kırklareli Kent Konseyi Yürütme Kurulu