24
NIS
2019

Trakya Kent Konseyleri ve Trakya Platformu Buluşması Yapıldı.

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

    Kırklareli Kent Konseyi Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma ve Çalışma Grubu, Trakya Kent Konseyleri’ ni ve Trakya Platformunu Kırklareli Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’ nde düzenlemiş olduğu özel bir toplantıda bir araya getirdi.

    Daha önce geçen Şubat Ayı içerisinde Tekirdağ Çorlu’da gerçekleştirilen Trakya Kent Konseyleri Birliği 1’inci Toplantısında gündeme gelen “Trakya’da Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Çalışma Grubu” konusunun faaliyete geçirilmesi amacıyla düzenlenen etkinlikte, Trakya Platformu Bilim ve Hukuk Kurulu üyeleri ile Kırklareli Kent Konseyi bileşenleri de yer aldı.

    Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’ nın okunmasının ardından programın ilk bölümünde henüz 1’inci Yılını dolduran Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma ve Çalışma Grubu’ nun 2018 Faaliyet Raporu ve güncel 2019 ilk dört aylık performans raporu katılımcılar ile paylaşıldı.

    Programın ikinci bölümünde ise Kırklareli Kent Konseyi Çevre Meclisi Başkanı Göksal Çidem, ÇED süreçlerinin takibi ve uygulanan yöntemleri hakkında bilgi verdi. Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ nden Doç.Dr.Cemal Polat, Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi’ nden Doç.Dr.Mustafa Kaya, Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü’ nden Prof.Dr.Ahmet Yaraş ve Trakya Platformu Hukuk Kurulu Üyesi Av.Gülşen Tufan’ ın interaktif konuşmaları ile devam eden programda bir Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Çalışma Grubu’ nun nasıl olması gerektiği konusunda Kırklareli Kent Konseyi örneği ile katılımcılara aktarıldı.

    Kırklareli Kent Konseyi Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Çalışma Grubu Başkanı Mahmut Sürer son sözü alarak, henüz bir yıllık bir çalışma grubu olmalarına rağmen, olağan düzeyden daha fazla faaliyet ve incelemeleri gerçekleştirdiklerini ve bununda ancak çalışma grubu temsilcilerinin gönüllülük esasıyla değer katabilme olgusuna sahip olmaları ile hayata geçtiğini ifade etti.

    Trakya Kent Konseyleri ve Trakya Platformu Buluşması etkinliği bitiminde hatıra fotoğrafı çekimi gerçekleştirilirken, Atatürk Kültür Merkezi’ ni ziyarete gelen Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu da katılımcılar ile selamlaşarak, bu anlamlı nezaketiyle karenin içerisinde yer aldı.

WhatsApp Image 2019-04-22 at 13.51.46WhatsApp Image 2019-04-22 at 13.51.48

WhatsApp Image 2019-04-21 at 15.26.12