18
TEM
2018

” Termik Santrale Hayır ” Konulu Panel Yapıldı

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

14 Temmuz 2018 Termik Santral Panel (2)

    Bilindiği üzere İnece Beldesi Ulukonak Mahallesi yakınında, kömürlü termik santral projesi ortaya çıkmıştır. Buna karşı 10 Temmuz 2018 günü Dokuzhöyük Köyü’ nde yapılan toplantının ardından, 14 Temmuz 2018 günü ilimizde de bir bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. Kırklareli Kent Konseyi ve TMMOB İl Koordinasyon Kurulu’ nun birlikte düzenlediği toplantıya Kent Konseyi ve TMMOB bileşenleri yanında çeşitli STK temsilcileri ve yurttaşlarımız katılmıştır.

    Toplumu konuya dair bilgilendirme ve farkındalık yaratma amacıyla düzenlediğimiz toplantı, Kırklareli Kent Konseyi Doğal Varlıkları Koruma Çalışma Grubu tarafından hazırlanan video gösterimiyle başlamıştır. Ardından konuşmacılarımız olan TMMOB Ziraat Müh. Odası İstanbul Şube Başkanı Ahmet ATALIK; Halk Sağlığı Uzmanları Derneği üyesi Dr. Yeliz MERCAN ve Kırklareli Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Avukat Ozan TOPUZ sunumlarını yapmışlardır.

    Dinleyicilerin görüş, düşünce ve önerilerini bildirmelerinin ardından; termik santrallere ve zararlı etkilerine karşı mücadele iradesi bildirilmiş; 3 Ağustos 2018 günü İnece Beldesi’ nde yapılacak ÇED toplantısına kadar yöre halkının bilgilendirilmesi için uygun yerlerde toplantıların devam ettirilmesi uygun görülmüştür. Bunun üzerine Kırklareli Kent Konseyi’ nin organizasyonu; İnece Belediye Başkanlığının düzenlemesi ve Trakya Platformu Bilim ve Hukuk Kurullarının katılımları ile 19 Temmuz 2018 Perşembe günü saat: 21.00’ de, İnece Beldesi Kültür Merkezinde bir halkı bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

KIRKLARELİ KENT KONSEYİ

14 Temmuz 2018 Termik Santral Panel (1)

 

14 Temmuz 2018 Termik Santral Panel (3)

İnece Toplantı 2018