24
TEM
2018

Termik Santral Projesi için KARAHALİL’ de Toplantı!

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

Karahalil Beldesi

    İnece , Ulukonak , Karahalil , Dokuzhöyük bölgelerinde yapılması planlanan “ Kömürlü Termik Santral Projesi “ ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

    Bilindiği üzere ilimiz İnece Beldesi ile Dokuzhöyük köyü arasına yapılması düşünülen termik santral, yalnızca bacasından saatte 61 ton kül bırakacaktır. Ayrıca zaten tükenmekte olan yer altı su kaynaklarımızı kullanacak ve birinci sınıf tarım arazilerimizi çöle çevirecektir. Tüm bunların ötesinde yaydığı zehirli gazlarla soluduğumuz havayı kirletecek ve başta insanlar olmak üzere, tüm canlı yaşamını olumsuz etkileyecektir.

   Yapılacak bilgilendirme toplantısına Konuşmacı olarak; Prof.Dr. Osman İNCE Moderötörlüğünde N.K.Ü Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Füsun EKMEKYAPAR, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Ahmet ATALIK ve Trakya Platformu Hukuk Kurulu Üyesi Av. Coşkun MOLLA katılım sağlayacaklardır.

    Toplantı 30 Temmuz 2018 Pazartesi akşamı saat: 21:00’ de Karahalil Belediyesi Kapalı Düğün Salonu’ nda yapılacaktır. Tüm halkımız davetlidir.