16
OCA
2020

Soğucak Köyü Muhtarı’ndan Kent Konseyi’ne Ziyaret

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

Soğucak Köyü Muhtarı Rami Beler ile Çevre Gönüllüsü Erkan İçöz, Kırklareli Kent Konseyi’ni ziyaret etti

Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı Soğucak Köyü Muhtarı Rami Beler ve Soğucak Köyü’nden Çevre Gönüllüsü Erkan İçöz, Kırklareli Kent Konseyi’ni ziyaret etti. Yapılan ziyarette, köyde ve bölgede yaşanan, çevremizi, doğamızı, ormanımızı, su kaynaklarımızı ve geleceğimizi tehdit eden projeler konusunda görüş alışverişinde bulunulup yol haritası belirlendi.

Soğucak Köyü Muhtarı Rami Beler ile Erkan İçöz’ü, Kent Konseyi’nde ağırlayan Çevre Meclisi Başkanı Göksal Çidem, yaptığı değerlendirmede, “Soğucak bölgemiz, doğal ve kültürel varlıkların çok yoğun olduğu bir köyümüz. Öyle ki; buradaki yer altı su kaynakları üzerinde yaratılan bir tahribatın sonuçları, DSİ verisine göre Kaynarca beldesinde görülebiliyor.” ifadelerini kullandı.

thumbnail_IMG-20200115-WA0003

Kırklareli’nin sahip olduğu doğal zenginliklerin tüm Trakya Bölgesi için önemli olduğunu vurgulayan Çidem, “İlimizin kuzey aksında bulunan ormanlar ve yer altı su besleme alanları sadece ilimiz için değil, tüm Trakya ve Ergene Havzası açısından çok önemli. Trakya’da su içilecekse, tarım hayvancılık yapılıp, bereketli topraklar bugün ve gelecekte de yaşam kaynağı olacaksa, buraları korumak, geleceğe bırakmak hem anayasal sorumluluğumuz, hem de gelecek nesillere karşı olan sorumluluğumuzdur. Kırklareli Kent Konseyi Çevre Meclisi olarak, yaşam alanlarını savunan insanımızın her zaman yanlarında olduk, olmaya da devam edeceğiz.” dedi.