05
ARA
2019

“Sevgi Varsa Engel Yok”

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

Kırklareli Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, TSD Kırklareli Şube Başkanlığı’nın ve Kırklareli Kent Konseyi Engelliler Meclisinin, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” kapsamında düzenlediği programa katıldı.

IMG-20191203-WA0030

Kırklareli Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nde, Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şubesi Başkanı ve Kırklareli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ercan Dinkler ve dernek üyeleri ile bir araya geldi.

Kırklareli Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri Ali Şakir Kuru, Şahin Yetiş, Mustafa Ovarda ve Nüket Nazlı ile Çevre Meclisi Başkanı Göksal Çidem, gün boyu düzenlenen etkinliklerde dernek Başkan ve üyelerini yalnız bırakmadı. İlk olarak Kırklareli Belediyesi ev sahipliğinde, dernek üyelerine yönelik olarak düzenlenen kahvaltı programına iştirak eden Yürütme Kurulu Üyeleri, daha sonra da TSD Kırklareli Şube Başkanlığı tarafından, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” kapsamında düzenlenen programa katıldı. 12.00’de dernek önünde başlayıp Özgürlük Meydanı’nda son bulan farkındalık yürüyüşüne katılan üyeler, daha sonra da çelenk töreninde hazır bulundu. Geniş bir katılımın gerçekleştiği program, TSD Kırklareli Şubesi Başkanı ve Kırklareli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ercan Dinkler tarafından yapılan basın açıklaması ile son buldu.

“Bütün engeller sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılır”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili açıklamada bulunan Kırklareli Kent Konseyi Yönetimi, “Toplumsal farkındalığın arttırılması ve her bireyin eşit olduğunun vurgulanması amacıyla düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, özel bireylerimizle bir arada olduk. Büyük bir gayretle yaşama tutunan bütün özel insanlarımızın sadece bir gün değil her gün yanındayız. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına, onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyor, bütün engellerin sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılacağını bir kez daha vurguluyoruz.” mesajını paylaştı. (Kırklareli Kent Konseyi)