16
OCA
2020

Muhtarlarımızı Ziyarete Devam Ediyoruz

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

Kırklareli Kent Konseyi mahalle muhtarına ziyaretlerini devam ettiriyor. Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Sn. Ali Çakır,  Yürütme Kurulu Üyeleri Sn. Şahin Yetiş ile Sn. Ali Şakir Kuru Karacaibrahim Mahallesi Muhtarı Sn. Cengiz Işık’ı, Kocahıdır Mahallesi Muhtarı Sn. Celil Tezeren’i ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Sn. Zafer Balcı’yı ziyaret ettiler.

Ekran Resmi 2020-01-16 00.42.27

Ziyarette Başkan Çakır Türkiye’de mahalle ölçeğinde yerel yönetim birimi oluşturmak açısından öncü bir nitelik taşıyan “Mahalle Meclisleri” projesini genel hatlarıyla muhtarlarla paylaştı.

Mahalle Meclisleri halkın yerel yönetim ve karar süreçlerine katılımının sağlanması, mahallenin birikim ve potansiyelinin örgütlenerek yaşam kalitesinin yükseltilmesi, mahalle ölçeğinde komşuluk bilincinin geliştirilmesi, mahallenin ekonomik, sosyal, kültürel, bilimsel ve demokratik gelişme olanağının sağlanması, dayanışma ve uzlaşı kültürünün geliştirilmesi amacıyla;  kentin sosyal, ekonomik ve ekolojik sürdürülebilirliğinin, sorunlarının, vizyonunun tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği, ortak aklın ve uzlaşının esas olduğu,  yönetişim anlayışına dayalı, Kırklareli’nde bulunan her bir mahallede yaşayanların kent yönetimine katılmalarını, kaliteli ve yaşanabilir bir kentin yönetiminde aktif rol almalarını hedefleyen ve gönüllülük esasına dayalı bir yapı olduğunu vurguladı.

Ekran Resmi 2020-01-16 00.42.39

Karacaibrahim Mahallesi Muhtarı Sn. Cengiz Işık, Kocahıdır Mahallesi Muhtarı Sn. Celil Tezeren ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Sn. Zafer Balcı böyle bir oluşumun mahalleleri için bir güç olacağını ifade ettiler.

Ekran Resmi 2020-01-16 00.43.24