07
ŞUB
2020

Mahalle Muhtarlarımızı Ziyarete Devam Ediyoruz

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

Kırklareli Kent Konseyi mahalle muhtarına ziyaretlerini devam ettiriyor. Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Sn. Ali Çakır,  Yürütme Kurulu Üyeleri Sn. Ali Şakir Kuru ile Sn. Şahin Yetiş İstasyon Mahallesi Muhtarı Sn. Naide Şanlı Özdemir’i, Demirtaş Mahallesi Muhtarı Sn. Serdar Kocabalta’yı ve Pınar Mahallesi Muhtarı Sn. Nevzat Demir’i ziyaret ettiler.

IMG_4851

Ziyarette Başkan Çakır Türkiye’de mahalle ölçeğinde yerel yönetim birimi oluşturmak açısından öncü bir nitelik taşıyan “Mahalle Meclisleri” projesini genel hatlarıyla muhtarlarla paylaştı.

WhatsApp Image 2020-02-07 at 15.55.42

Mahalle Meclisleri halkın yerel yönetim ve karar süreçlerine katılımının sağlanması, mahallenin birikim ve potansiyelinin örgütlenerek yaşam kalitesinin yükseltilmesi, mahalle ölçeğinde komşuluk bilincinin geliştirilmesi, mahallenin ekonomik, sosyal, kültürel, bilimsel ve demokratik gelişme olanağının sağlanması, dayanışma ve uzlaşı kültürünün geliştirilmesi amacıyla;  kentin sosyal, ekonomik ve ekolojik sürdürülebilirliğinin, sorunlarının, vizyonunun tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği, ortak aklın ve uzlaşının esas olduğu,  yönetişim anlayışına dayalı, Kırklareli’nde bulunan her bir mahallede yaşayanların kent yönetimine katılmalarını, kaliteli ve yaşanabilir bir kentin yönetiminde aktif rol almalarını hedefleyen ve gönüllülük esasına dayalı bir yapı olduğunu vurguladı.

IMG_4853

IMG_4848