10
AğU
2018

Konuklarımız Vardı…

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

WhatsApp Image 2018-08-10 at 10.10.42

     09 Ağustos 2018 Perşembe günü konuklarımız vardı. Büyükçekmece Doğa Gönüllüleri Kırklareli Kent Konseyi’ ni ziyaret ettiler.

    Şehrimize gelen grup, Aşağıpınar kazı alanını gezdikten sonra, Atatürk Evi ve Ali Rıza Efendi Kültür Evi’ ni ziyaret ettiler. İlimizde uzun yıllar Orman Bölge Şefliği ve Orman İşletme Müdürlüğü yapan sevgili Ömer SERT liderliğindeki grup, daha sonra Kent Konseyimize misafir oldular. Özellikle İnece Beldemizde yapılması planlanan termik santral ve Istrancalardaki doğa katliamı ile ilgilenen gruba, konu ile ilgili çeşitli görseller ve slaytlar eşliğinde, Kent Konseyi Başkanı Seyfi MERİÇ tarafından sunum yapıldı.

    Grup daha sonra Dünya’ nın ve Trakya’ nın incisi Longozları, Dupnisa Mağarası ve İğneada Beldemizi ziyaret etmek üzere Kent Konseyi’ nden ayrıldılar.

    Çevre gönüllüsü doğa sever dostlarımıza ve bizi buluşturan Ömer SERT’ e teşekkürlerimizi sunarken şunu da açıklamalıyız ki; Büyükçekmece Çevre Gönüllüleri, İğneada’ da yapılmak istenen NÜKLEER SANTRAL’ e karşı 15.11.2015 günü, yine İğneada’ da yapılan kitlesel basın açıklamamıza da yoğun bir katılım sağlamışlardı. Kendilerine bu anlamda da müteşekkiriz.

     İyi ki varsınız dostlar!

KIRKLARELİ KENT KONSEYİ