01
HAZ
2016

Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

Kırklareli Kent Konseyi’nin seçimli olağan Genel Kurulu, 31 Mayıs 2016 Salı günü saat 13:00’te başlayarak gerçekleştirilmiştir.

Genel kurulumuz, 4 Mayıs 2016 günlü yazımız ile bileşenimiz olan kurum ve kuruluşlara GÜNDEM ile birlikte bildirilmiştir. Divan Başkanlığı’na Attila BİÇER’in seçilmesi ve delegasyon listemizde kayıtlı 123 temsilcinin 79’unun katılımı ile gerçekleşen Genel Kurulumuzda başkanlığa, mevcut Kent Konseyi Başkanı Seyfi MERİÇ ve Büro Memur Sen temsilcisi Muhammer AKGÜL aday olmuşlardır. Yapılan başkanlık seçimi sonunda Seyfi MERİÇ 68 oy, Muhammer AKGÜL 10 oy almışlardır. 1 oy Sandık Kurulu tarafından geçersiz sayılmıştır. Bu sonuçla Seyfi MERİÇ yeniden Kırklareli Kent Konseyi Başkanlığı’na seçilmiştir.

Ardından, 9 kişiden oluşacak Yürütme Kurulu seçimlerine geçilmiştir. 18 temsilcinin aday olduğu seçim sonucuna göre Necdet GÖÇ, Alaeddin İKİCAN, Ali ÇAKIR, Attila BİÇER, Erol ÖZKAN, Göksal ÇİDEM, Celil TEZEREN, Naciye ALEV ve Ozan TOPUZ Kırklareli Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliklerine seçilmişlerdir. Diğer 9 temsilcimiz yedek üye olmuşlardır.

Genel Kurul sürecinin başarı ile tamamlanmasının ardından, en kısa zamanda meclislerin seçim süreci başlatılacaktır. Kent Konseyi bünyesinde örgütlü bulunan Kadın Meclisi, Engelliler Meclisi ve Gençlik Meclisi’ne, Genel Kurulumuzun kararı ile Çevre Meclisi de eklenmiştir. Meclislerimizin Yürütme Kurullarının oluşması sonucu, Çalışma Gruplarımız şekillenecektir.

Saygılarımızla duyurulur…

KIRKLARELİ KENT KONSEYİ