18
TEM
2019

Kent Konseyi Meclis Seçimleri tamamlandı

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

2 DSC_0267

Gençlik M. 201966969572_2265687340411526_4745279661909475328_o

 

    Kırklareli Kent Konseyi bünyesinde yer alan meclislerin Seçimli Genel Kurulları, 17 Temmuz 2019 Çarşamba günü tamamlandı. Yapılan seçimlerde meclislerin Yürütme Kurulları belirlenirken, Çevre Meclisi Başkanı Göksal Çidem, Engelliler Meclisi Başkanı Ercan Dinkler, Gençlik Meclisi Başkanı Sami Can Sözeri, Kadın Meclisi Başkanı Belgin Göç oldu

    Kırklareli Kent Konseyi bünyesinde yer alan meclislerin Seçimli Genel Kurulları, 17 Temmuz 2019 Çarşamba günü gün boyu devam etti. Sabah saatlerinde Çevre Meclisi ve Engelliler Meclisi seçimleri yapılırken, öğleden sonra da Kadın Meclisi ile Gençlik Meclisi seçimleri gerçekleşti. Yapılan seçimlerde meclislerin Yürütme Kurulu Üyeleri belirlenirken, üyeler sonrasında bir araya gelerek görev dağılımlarını yaptı. Çevre Meclisi ve Engelliler Meclisi’nde mevcut Başkanlar Göksal Çidem ve Ercan Dinkler güven tazelerken, Kadın Meclisi Başkanı Belgin Göç, Gençlik Meclisi Başkanı da Sami Can Sözeri oldu.

    17 Temmuz 2019 Çarşamba günü, saat 11.00’de Engelliler Meclisi ve Çevre Meclisi Seçimli Genel Kurulları yapılırken, aynı gün saat 14.00’te Kadın Meclisi ile Gençlik Meclisi seçimleri yapıldı.

    Engelliler Meclisi, saat 11.00’de, Kırklareli Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) yapıldı. 22 delegenin oy kullandığı seçimlerde Yürütme Kurulu’na Asil Üye olarak, Ercan Dinkler, İlhan Güler, Hülya Koyuncu, Bahadır Genim ve Çağdaş Atbakan seçilirken; Yedek Üye olarak, Seda Ahur, Nuran Özcan, Ayfer Karakedi, Mine Güntürkün ve Zuhal Tarcan isimleri yer aldı. Yürütme Kurulu Üyeleri, sonrasında kendi aralarında görev dağılımı yaptı. Buna göre; Engelliler Meclisi Başkanı yeniden Ercan Dinkler olurken, Başkan Yardımcılığı’na Bahadır Genim, Yazmanlık’a ise İlhan Güler getirildi.

    Çevre Meclisi Seçimli Genel Kurulu ise, yine saat 11.00’de, Kırklareli Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Yapılan seçim neticesinde Çevre Meclisi Yürütme Kurulu’na Asil Üye olarak, Filiz Yıldız, Mihrem Ertürk, Sedat Karacaduralıoğlu, Ozan Topuz ve Göksal Çidem seçilirken; Yedek Üyeler, Mehmet Emin Efe, Vedat Balkan, Aykut Çivaş, Umut Karaca ve Umut Yazgan isimlerinden oluştu.

    Genel Kurul sonrası Yürütme Kurulu Üyeleri arasında görev dağılımı yapıldı. Buna göre; Çevre Başkanı bir kez daha Göksal Çidem olurken, Başkan Yardımcısı Ozan Topuz, Yazman ise Mihrem Ertürk oldu.

    Kadın Meclisi Seçimli Genel Kurulu, aynı gün saat 14.00’te Kırklareli AKM’de yapıldı. 27 delegenin oy kullandığı seçim neticesinde meclisin Yürütme Kurulu Üyeleri belirlendi. Buna göre Yürütme Kurulu Asil Üyeler; Belgin Göç (Başkan), Yasemen Sayılgan, Meltem Dağlı, Hamdiye Bekar ve Semra Yılmaz isimlerinden oluştu.

    Gençlik Meclisi Seçimli Genel Kurulu da, yine saat 14.00’te, Kırklareli Kent Konseyi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Gerçekleşen seçimler sonucunda Yürütme Kurulu Üyeleri Samican Sözeri, Uğur Recep Kağıtçıoğlu, Beyhan Başbuğ, Fatih Umutlu ve Berker Sayılgan isimlerinden oluştu. Seçim sonrasında bir araya gelen üyeler görev dağılımı yaptı. Buna göre; Gençlik Meclisi Başkanı Sami Can Sözeri olurken, Başkan Yardımcısı Uğur Recep Kağıtçıoplu, Yazman ise Beyhan Başbuğ oldu.