04
ARA
2019

Kent Konseyi “1. Farkındalık Sergisi”nin açılışına katıldı

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

Kırklareli Kent Konseyi, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nde, Kırklareli Üniversitesi tarafından, TMMOB Mimarlar Odası ve KTSO’nun katkılarıyla, “Engelleri Kaldır” temasıyla düzenlenen “1. Farkındalık Sergisi”nin açılışına katıldı

 thumbnail_20191204_013726

3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nde, “Bir Tema Üç Bağlam” başlığı altında, “1. Farkındalık Sergisi” açıldı. Kırklareli Üniversitesi tarafından, TMMOB Mimarlar Odası ve Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla düzenlenen sergide, Mimarlık Fakültesi öğrencilerinin, “Kavram, Kent ve Bina” bağlamında, “Engelleri Kaldır” temasıyla hazırladıkları birbirinden ilginç eserler sergilendi.

thumbnail_20191203_145527

3 Aralık 2019 Salı günü, Rektörlük Kültür Merkezi’nde yapılan açılışa Kırklareli Kent Konseyi de katılım sağladı. Açılış öncesi Üst Salon’da, serginin hazırlanma süreci ile ilgili tanıtım programı düzenlendi. Programda; Kırklareli AK Parti Milletvekili Selahattin Minsolmaz, KLÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Neziha Musaoğlu, KLÜ Engelsiz Üniversite Koordinatörü ve Çocuk Gelişimi Bölüm Başkan Yardımcısı Öğretim Görevlisi Serkan Akten birer konuşma yaparken, Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Gülcan Yeler serginin oluşum ve hazırlanma süreci ile ilgili bilgiler verdi. Yeler konuşmasının sonunda, serginin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederken, TSD Kırklareli Şube Başkanı ve Kırklareli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ercan Dinkler’e de katkılarından dolayı teşekkür etti. Program sonrasında ise serginin açılışı gerçekleşti. Rektörlük Kültür Merkezi’nde açılışı yapılan sergi, 6 Aralık 2019 tarihine kadar açık kalacak. (Kırklareli Kent Konseyi)

IMG_1051

Yazar Hakkında