26
KAS
2019

Kadın Destek Uygulaması (KADES) ve Aile İçi İletişim Konularında Bilgilendirme Yapıldı

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde düzenlenen etkinlikte kadınlar, şiddet gören kadınların sosyal ve hukuki hakları, Kadın Destek Uygulaması (KADES) ve aile içi iletişim konularında bilgilendirildi.

IMG-20191125-WA0006

Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından, Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü’nün katkılarıyla, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde, öğrenci velilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. 25 Kasım 2019 Pazar günü, Vali Faik Üstün İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte kadınlara, Sosyal Hizmet Uzmanı Burcu Devrim Kahraman ve Avukat Ilgaz Lale Kocakundakçı tarafından, “Aile İçi İletişim” ve “Kadına Şiddet” konularında eğitim verildi.

Saat 15.00’te başlayan etkinliğin açılış konuşmasını yapan Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Belgin Göç, “Sizlerle bir arada bulunmaktan, sizleri tanımaktan dolayı memnuniyet duydum. Her kadının omzuna dokunmak, sorunlarını dinlemek, onları yönlendirmek, yol göstermek, onların elinden tutmak amacıyla görevimi yerine getirmeye çalışıyorum. Eğitimin yanı sıra, böyle samimi bir ortamda kadın kadına konuşmak, sorunları ele almak amacıyla buradayız. Umarım ve dilerim, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde düzenlediğimiz bu bilgilendirme toplantımız size önemli katkılar sağlar.” dedi.

Eğitim etkinliğinde Avukat Ilgaz Lale Kocakundakçı, şiddet gören kadınların sosyal ve hukuki hakları ile Kadın Destek Uygulaması (KADES) konularında katılımcıları bilgilendirdi. “Şiddet nedir?”, “Şiddet kapsamına eylemler nelerdir?”, “Şiddete maruz kaldığımızda neler yapabiliriz?”, “Hukuki haklarımız nelerdir?”, “Şiddete uğrayan yakınlarımıza nasıl destek olabiliriz?” konularında bilgi veren Kocakundakçı, şiddet gören kadınların acil destek birimlerine kolayca ulaşabilmesini sağlayan Kadın Destek Uygulaması’nı da (KADES) detaylı olarak tanıttı. “Aile İçi İletişim” konusunda katılımcıları bilgilendiren Sosyal Hizmet Uzmanı Burcu Devrim Kahraman ise, “Aile içi iletişim nedir ve nasıl olmalıdır?”, “Aile içinde davranış biçimleri, anlatım ve hitap şekilleri nasıl olmalıdır?” konularında bilgiler verdi.