18
EKI
2019

Güven İslamoğlu “Yeşil Doğa”programı ile Kırklareli insanına konuk oldu.

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

    Kırklareli Kent Konseyi Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Çalışma Grubu, CNN Türk Kanalı’nda yayınlanan “Yeşil Doğa” programının Kırklareli çekimlerinde katkılarıyla yer aldı.

  Türkiye’nin karşılaştığı çevre sorunlarının dışında doğası, tarihi ve kültürel değerleri üzerine birbirinden değerli bölgelerin gösterildiği yapımda Kırklareli gezi rotası içerisinde, Yeşil Doğa programını hazırlayan ve sunan Güven İslamoğlu’na Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Çalışma Grubu Başkanı Kerem Topluoğlu ve Türkiye Ziraatçiler Birliği Kırklareli İl Temsilcisi Necdet Göç eşlik etti.

    16 ve 17 Ekim 2019 tarihlerinde iki gün boyunca devam eden program çekimlerinde Güven İslamoğlu’nun daha önceki Kırklareli Istrancaları’nın doğal güzellikleri üzerine olan ziyaretinden farklı olarak bu defa, köylerde geleneksel kış hazırlıkları, tarımsal üretim potansiyeli, tarımsal girişimcilik, hayvancılık ve teşvikleri üzerine oldukça keyifli ve verimli röportajlar gerçekleştirildi. Güven İslamoğlu ve ekibi katkılarından dolayı Kerem Topluoğlu ve Necdet Göç’e teşekkürlerini sunarak, bir sonraki çekimler için Demirköy İğneada beldesine hareket etti.

    CNN Türk kanalında gelecek haftalarda yayınlanacak olan Yeşil Doğa programının Kırklareli rotası ile ilgili olarak bilgi veren Kırklareli Kent Konseyi Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Çalışma Grubu Başkanı Kerem Topluoğlu: “Yeşil Doğa programının editörü Melis Öztop ile geçen hafta içerisinde hazırlıkları tamamladık. Güven İslamoğlu’na kısa sürede yöresel ürün hazırlıkları, tarım girişimcilerinin hikayeleri ve köy yaşantısı üzerine bir sunu verdik. Aslında Kırklareli bölgemizde kış hazırlıklarının tamamlanması ve hasat bakımından son günlerdeyiz.Buna rağmen biraz da hava durumunun mevsim normalleri üzerinde seyretmesi dolayısıyla oldukça bereketli hazırlıklar ve hikayeler ile karşılaştık. Gördüğümüz manzara bir kez daha gösterdi ki bu toprağın zenginlikleri bir programa sığmaz. Biz sadece bu zenginlikten bir kesit sunduk. Programın ilgiyle izlenmesini bekliyoruz” dedi.

IMG_20191017_100307 IMG_20191017_160316 IMG_20191017_164923