gülay fotoq

GÜLAY ÇAKIR

2004 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.

2008 yılında Namık Kemal Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Ekonomisi Anabilim Dalı’nda başladığı yüksek lisans eğitimini “İğneada Ve Çevresinde Ekoturizm Potansiyelinin Belirlenmesi ve Kırsal Kalkınma Açısından Değerlendirilmesi” konusunda tez çalışmasıyla 2011 yılında mezun oldu.

2007 – 2008 yılları arasında Namık Kemal Üniversitesi Marmara Ereğlisi Meslek Yüksekokulu’nda Serbest Öğretim Elemanı olarak görev yaptı. 2009 yılında Kırklareli Üniversitesi Pınarhisar Meslek Yüksekokulu’nda Öğretim Görevlisi olarak göreve başladı. Halen aynı yerde görevini sürdürmekte olan Gülay ÇAKIR, Trakya Bölgesi özelinde turizm alanında çalışmalar yapmaktadır. Bugüne kadar 4’sı Avrupa Birliği Sınır Ötesi İşbirliği, 2’si Trakya Kalkınma Ajansı olmak üzere 6 projede çeşitli görevlerde bulunmuştur. Bunlar; Improving the Quality of Food and Beverage Vocational School Education in the Thrace Region, Food As A Mutual Cultural Heritage In Thrace RegionFood_M.C.H.Th., Tourism Paths of the Black Sea Region Project (BSB TOUR), CulturalHeritage – AssetFor Cross-Border Cohesion And Prosperity, Food As A Mutual Cultural Heritage In Thrace Region Food_M.C.H.Th., Kırklareli Sultanlar Yolu Projesi, Cittaslow (Sakin Şehir) Vize İlçesinin Turizm Potansiyelinin Ortaya Çıkarılması’dır. Evli ve Defne Naz adında bir kızı vardır.

Trakya bölgesi ile ilgili çalışmalar yapan Gülay Çakır’ın yayınlamış olduğu kitapları; Vize İlçesinin Turizm Coğrafyası ve Değerleri, Cittaslow Vize ve Kırklareli Sultanlar Yolu’dur.

E-mail: cakir.gulay@hotmail.com