08
ŞUB
2019

Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Çalışma Grubu CEM TV’ nin Konuğu Oldu.

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

   Kırklareli Kent Konseyi Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Çalışma Grubu, 22 Ocak 2019 Salı Günü Cem Tv’ de Şeyma Dumrul’un sunumunu gerçekleştirdiği “Çevre Dosyası” programına katılım gösterdi.

    Her hafta Türkiye’ nin çevre sorunlarının, çözümlerinin ele alındığı programda Saat 17:00’dan itibaren canlı yayın konuğu olarak yer alan Doğal ve Kültürel Varlıkları Çalışma Grubu Başkanı Mahmut Sürer ve yazmanı Kerem Topluoğlu, çalışma grubunun yapmış olduğu faaliyetleri hakkında bilgi verdiler. Yaklaşık bir saatlik süre içerisinde, Kırklareli Istranca Bölgesi’ nde gerçekleştirilen saha gezileri, keşfedilen mağaralar ve endemik türler hakkında bilgi veren çalışma grubu temsilcileri, Kırklareli’ nin doğal güzelliklerini ve kaynaklarını tehdit eder hale gelen, kil ve taş ocakları ile kurulması planlanan termik santrallerin ortaya çıkaracağı olumsuz sonuçları da izleyicilerle paylaştılar.

    Programın sonuna doğru yaklaşılırken, Program Sunucusu Şeyma Dumrul başarılı çalışmalarından dolayı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma ve Çalışma Grubu’na teşekkürlerini sundu. Çalışma grubu temsilcileri de temiz ve sürdürülebilir bir çevrede yaşamanın anayasal bir hak olduğunu ifade ederek, yetkililerden Kırklareli’ nin doğal ve kültürel değerlerine duyarlı olmaları dile getirdiler.

50692552_804070903260421_5978618377525002240_n