24
ARA
2016

Deprem ve Kentsel Dönüşüm Paneli Gerçekleştirildi

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

TMMOB Kırklareli İl Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen “Deprem ve Kentsel Dönüşüm Paneli” 24 Aralık 2016 Cumartesi günü Kırklareli Belediyesi, Kırklareli Kent Konseyi ve Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası’nın destekleri ile gerçekleştirildi.

Açılış konuşması TMMOB Kırklareli İKK Sekreteri Dr. Erol Özkan tarafından yapılan paneli, Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Erdal Şahan yönetti. Panelin konuşmacıları; AKUT Onursal Başkanı Nasuh Mahruki, İTÜ Emekli Öğretim Üyesi Deprem Bilimci Prof. Dr. Haluk Eyidoğan, YTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Ali Kılıç ve Yrd. Doç. Dr. Ercan Koç uzmanlık alanları ile ilgili sunumlar gerçekleştirdi. Kırklareli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümü ile Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin de yoğun katılım gösterdiği panel kalabalık bir izleyici topluluğu tarafından ilgiyle izlendi.

Etkinliğin sonunda panel yöneticisi ve panelistler için hazırlatılmış olan plaketler Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu tarafından kendilerine takdim edildi.