• Kent Konseyi Başkanı Seyfi Meriç'in Açılış Konuşması

  • Yürütme Kurulu Üyemiz Göksal Çidem'in sunumu

  • Yürütme Kurulu Üyemiz Göksal Çidem'in sunumu

  • Kent Konseyi Başkanı Seyfi Meriç'in Konuşması

14
ARA
2015

Kent Konseyimizin Çevre Konulu Toplantısı…

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ, YAŞAM ALANLARIMIZIN VE DOĞANIN YOK EDİLECEĞİ ANLAMSIZ RANT GİRİŞİMLERİNE KARŞI…

Bugün Istrancalar taş ocaklarıyla, kil ocaklarıyla, madenlerle, RESlerle talan edilmekte; birçok canlının meskeni ve Dünyamızın akciğerleri olan ormanlarımız yok edilmektedir.

Derelerimiz, göllerimiz kirletilmekte; kirletilen, yok edilen akarsularımız ve yer altı sularımızla, ülkemizin birinci sınıf tarım arazisi olan Ergene Ovası zehirlenmektedir.

Dünyamızın incisi Longozlar ile balık üreme alanı olan İğneada Körfezi’ne, birçok canlı türünü yok edecek ve bize KANSER olarak dönecek NÜKLEER SANTRAL planlanmaktadır.

Vize-Kıyıköy’e yapılması düşünülen doğalgaz boru hattı ile ayrı bir çevre ve orman katliamı yaşanacaktır.

Konunun bir kez daha gündeme gelmesi ve duyurulması amacıyla Kırklareli Kent Konseyi tarafından düzenlenen konferansın açılış konuşmasını yapan K.K.K Başkanı Seyfi MERİÇ’ten sonra sunumu Göksal ÇİDEM yaptı. Detaylı sunum sonrasında izleyici görüşleri alınarak bundan sonra en seri şekilde neler yapılması gerekliliği konusunda ortak kararlar alındı.

Alan çalışması yapılması görüşü ağırlık kazandı. Bu kapsamda, çevre talanının içinde bulunan yerleşim yerlerinde ev ve kahve ziyaretleri yapılması kararlaştırıldı. Oluşturulacak ekiplerle gerçekleştirilecek bu çalışma için, bileşenimiz olan kuruluşların katkılarını ivedilikle bekliyoruz.

Tüm katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

 

KIRKLARELİ KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU