28
TEM
2019

Çocuklara Yaz Okulu

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

Kırklareli Kent Konseyi’nin paydaş olduğu, Kırklareli Müzesi, Kırklareli Valiliği, Kırklareli Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Kırklareli Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve Kırklareli İl Halk Kütüphanesi işbirliğinde çocuklara yönelik yaz okulu eğitimleri gerçekleştirildi. Kent Konseyi Başkanı Sn. Ali Çakır’ın da ziyaret ettiği eğitimler 5 gün süren zaman dilimleri halinde uygulandı.

 IMG_7603

Farklı sanat disiplinlerini bir araya getirerek etkileşimli, farkındalık oluşturma ve empati kurmaya yönelik çocuk merkezli oyun, oyun kültürü, arkeoloji bilimi, drama, resim, heykel, kukla, oyuncak, tematik sanat atölyeleri oluşturuldu.

 IMG_7594

Sanatın, iletişim becerilerini geliştiren, uzlaştırıcı, sağaltıcı, duyguları rahatça ortaya döken, bireysel motivasyonu arttıran bir disiplin olarak hayatlarımızda daha fazla yer alması düşüncesiyle atölye çalışmalarını farklı disiplinlerden en üst düzeyde yararlanacak şekilde sunuldu.

Çocukların sanata bakış açılarında yaratıcı düşünmelerini,  emosyonel-sosyal gelişimlerini, sanatsal becerilerini, iyi bir sanat izleyicisi ve takipçisi olmalarını, bilgi ve kavrayışlarında oluşan değişiklikleri ve gelişmelerine yönelik merak duygusunu arttıracak özgür bir paylaşım ve üretme zemini oluşturulması üzerine çalışmalar belirlendi.

Ekran Resmi 2019-07-28 22.01.09

Drama ve oyun çalışmaları ile başlayan süreç kendi bedenini ve bireysel özelliklerini tanıma, kendini ifade etme, duygularını rahatça paylaşma, empati kurma, grup olma, rol oynama, beraber üretme ve güven temeline dayandırılmıştır.