09
MAR
2020

Çerkezköy Kadın Meclisi’den Kırklareli’ne Ziyaret

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

Çerkezköy Kent Konseyi Kadın Meclisi, 4 Mart 2020 Çarsamba günü, Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi’ni ziyaret etti. Ziyaretleri kapsamında, Kırklareli’nin tarihi ve kültürel yerlerini gezen kadınlar, Kırklareli’ne hayran kaldı.

IMG-20200308-WA0011

Çerkezköy Kent Konseyi Kadın Meclisi, 35 kişilik bir ekiple Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi’ni ziyaret etti. 4 Mart 2020 Çarşamba günü gerçekleşen ziyarette misafirler, Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Belgin Göç eşliğinde, Kırklareli’nin tarihi ve kültürel yerlerini gezdi. İlk olarak Aşağıpınar Açıkhava Müzesi ziyaret edilirken konuklar, Atilla Biçer ve Erdoğan Kantürer tarafından müzede sergilenen eserler hakkında bilgilendirildi. Daha sonra Yayla Kültür ve Sanat Alanı’na gelen misafirler, Atatürk Evi, Ali Rıza Efendi Kültür Evi ve Kırklareli Valiliği İl Özel İdaresi Kültür ve Sanat Evi’ni ziyaret etti. Burada yöresel ürünlerden alışveriş yapan kadınlar, ziyeretlerini Kırklareli Kent Konseyi hizmet binasında sonlandırdı. Misafirperverliğinden dolayı Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi’ne teşekkür eden konuklar, Kadın Meclisi Başkanı Belgin Göç’e çini işlemeli seramik tabağı hediye etti.

IMG-20200308-WA0013
Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Belgin Göç, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, “Çerkezköy Kadın Meclisi’ni ilimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Konuklarımıza, tarihi ve kültürel yerlerimiz ile yöresel ürünlerimizi tanıttık. Gezdikleri yerlere hayran kaldılar. Hatta Kırklareli’ne daha önce gelmelerine rağmen Aşağıpınar Açık Hava Müzesi’nden haberleri olmadığına üzüldüler. Ziyaretten çok memnun kaldıklarını ve dolu dolu bir gün geçirdiklerini ifade ederek bizlere teşekkür ettiler. Ayrılırken de bizleri Çerkezköy’e davet ettiler.” dedi. (Kırklareli Kent Konseyi)

IMG-20200308-WA0008