11
KAS
2019

“Atamız’ı saygı ve özlemle andık”

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

     Kırklareli Kent Konseyi Başkan ve Yürütme Kurulu Üyeleri, Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde, Kırklareli Özgürlük Meydanı’nda düzenlenen anma töreninde, Atatürk anıtına çelenk sunarak saygı duruşunda bulundu.

    Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 81. yıl dönümünde, Kırklareli Özgürlük Meydanı’nda anma töreni düzenlendi. 10 Kasım 2019 Pazar günü, saat 08.50’de başlayan törene, Kırklareli Protokolü ile vatandaşlar katıldı. Anma töreninde Kırklareli Kent Konseyi Başkan ve Yürütme Kurulu Üyeleri de hazır bulundu. Çelenk töreni ile başlayan programda, Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Ali Çakır, Yürütme Kurulu Üyesi Şahin Yetiş ve Gençlik Meclisi Başkanı Fatih Umutlu, Atatürk anıtına çelenk sunarak saygı duruşunda bulundu. Çelenk sunma töreninin ardından, saat 09.05’te 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı. Tören, İstiklal Marşı’nın okunması ile son buldu.

    Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Ali Çakır, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün Kırklareli Kent Konseyi Yürütme Kurulu olarak Atamız’a saygı ve şükranlarımızı sunduk. Ebediyete intikalinin 81. yıl dönümünde, Cumhuriyetimiz’in Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem ve şükranla anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

IMG-20191110-WA0001