10
MAR
2017

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Kadın Meclisimizin Düzenlediği Etkinlikler

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

Kırklareli Kent Konseyi Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla üç günü kapsayan bir dizi etkinlik gerçekleştirmiştir.

7 Mart Salı günü:

“Kadınlar Vardır” ve “70-80-90 Masum, Küstah, Fettan” isimli iki belgesel film gösterimi yapılmıştır.

8 Mart Çarşamba günü:

Kadın Meclisi’nin girişimi ile, Lüleburgaz Medikent Hastanesi sponsorluğunda, Belediye Başkanı Mehmet Siyam KESİMOĞLU’nun yer, su ve elektrik sağlaması ile Festival Alanı çocuk oyun parkına yaptırılan “Bebek Bakım ve Emzirme Evi” nin açılışı yapılmıştır.

Açılışı Belediye Başkanı Mehmet Siyam KESİMOĞLU, Başhekim Turgay YÜCEL ve Kent Konseyi Başkanı Seyfi MERİÇ ile Kadın Meclisimiz ile davetliler katımışlardır.

Ayrıca, aynı gün Kırklareli Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda “Trakyalı Kadınlar Yağlı Boya Resim Sergisi Açılışı” ve “Kırklareli’de Kadınlar Fotoğraf Sergisi Açılışı” yapılarak; Kırklareli Barosu Kadın Hukuku Komisyonu avukatlarından Av. Neşe KİRAZ’ın sunumuyla “İş Hayatında ve Aile İçinde Kadına Yönelik Şiddet Türleri & Hukuksal Mücadele Yolları” isimli panel gerçekleştirilmiştir. Av. Neşe KİRAZ’a, panelimize katılan Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet GİDER’e ve Kırklareli Barosuna teşekkür ediyoruz.

9 Mart Perşembe günü:

Kent Konseyimizin TSM Kadın Korosu, Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi’nde saat 20:00’de bir konser verdi.

Konserden kısa video görüntüleri aşağıdadır.