25
MAY
2017

27. Sabahattin Ali Kültür Etkinlikleri

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

Her yıl ÇYDD Kırklareli Şubesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen Sabahattin Ali Kültür Etkinlikleri’nin 27.si bu yıl yine ÇYDD Kırklareli Şubesi’nin öncülüğünde, Kırklareli Belediyesi, Kent Konseyi, Eğitim-Sen Kırklareli Şubesi, Kırklareli Kültür Varlıkları Derneği ve TMMOB İKK’nın katkılarıyla gerçekleştirildi.

İki gün olarak planlanan etkinlikler 23 Mayıs 2017 günü Sabahattin Ali büstü önünde yapılan açılışla başladı. Sabahattin Ali’nin 110. doğum yılı dolayısıyla, ÇYDD Kırklareli Şubesi tarafından Sabahattin Ali Büstü’nün yanına iki adet ağaç dikildi. Ardından eğitimci-yazar Ali İhsan GÖRMEZ ve eğitimci-yazar Öner YAĞCI’nın konuşmacı olarak katıldıkları söyleşi Sabahattin Ali Sokağı’nda gerçekleştirildi. Ardından Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından “Kürk Mantolu Şarkılar” isimli müzikal şiir etkinliği yapıldı.

İkinci gün olan 24 Mayıs 2017 akşamı Belediye Atatürk Kültür Merkezi’nde ÇYDD Kırklareli Şubesi Çağdaş Gençlik Birimi’nin Sabahattin Ali’nin şiirlerinden bestelenen şarkılar eşliğinde müzikli şiir dinletisi, kalabalık bir kitle tarafından beğeni ile izlendi. Ayrıca, Nebil ÖZGENTÜRK’ün Sabahattin Ali belgeseli izlendi.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

1 2 3 4 5 6