12
ŞUB
2020

“11 Şubat Dünya Epilepsi Günü”nde Düzenlenen Etkinlik ilgiyle Karşılandı

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

“11 Şubat Dünya Epilepsi Günü”nde düzenlenen etkinlikte, katılımcılar “Epilepsi” hastalığı ile ilgili bilgilendirilirken, TSD Kırklareli Engelsiz Müzik Korosu’nun konseri ile de müzik dolu dakikalar yaşadı.

IMG_5127

Kırklareli Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi, Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü ve Kırklareli Belediyesi iş birliğinde, “11 Şubat Dünya Epilepsi Günü” münasebetiyle etkinlik düzenlendi. 11 Şubat 2020 Salı günü düzenlenen etkinlik kapsamındaki “Epilepsi” konulu seminerde katılımcılar, hastalıkla ilgili uzmanlar tarafından bilgilendirilirken, seminer sonrası TSD Kırklareli Engelsiz Müzik Korosu da keyifli bir mini konser verdi.
Rektörlük Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe; Kırklareli Kent Konseyi Başkan Ali Çakır ve Yürütme Kurulu Üyeleri Şahin Yetiş, Göksal Çidem, Nuket Nazlı ile Halil Erndener Ayer kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, siyasî parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Saat 20.00’de, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Kırklareli Belediyesi çalışanlarından Erzen Erdin’in açılış sunumuyla başlayan programda, Kırklareli Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Türkiye Sakatlar Derneği Kırklareli Şubesi Başkanı Ercan Dinkler, günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmasını yaptı. Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Ayçin Uğur’un konuşmasının ardından ise, Nöroloji Uzmanı Dr. Ahmet Candost Ertaş ve Psikolog Dr. Tolga Karabacak, Epilepsi hastalığı ile ilgili sunumunu gerçekleştirdi. Seminerin ardından, Kırklareli Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emine Gürver Çetin tarafından Psikolog Dr. Tolga Karabacak’a, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler tarafından da Nöroloji Uzmanı Dr. Ahmet Candost Ertaş’a teşekkür plaketi verildi. Kırklareli Beldiyesi çalışanlarından Sosyolog Erzen Erdin’e de, derneğe sunduğu katkılardan dolayı İyi Parti Kırklareli İl Teşkilatlanma Koordinatörü Kürşad Yamaner tarafından teşekkür plaketi verildi.

IMG_5133
Programın devamında, TSD Kırklareli Engelsiz Müzik Korosu mini bir konser verdi. Özel bireyler ile usta ve amatör sanatçıların bir araya gelerek oluşturduğu müzik korosunun verdiği konser, izleyicilerden büyük beğeni topladı. (Kırklareli Kent Konseyi)

IMG_5128