26
KAS
2019

1. Derece Arkeolojik Sit Alanına Müdahale

Yazan :
Yorumlar :Kapalı

Kırklareli Kent Konseyi  Doğal Ve Kültürel Varlıkları Koruma Çalışma Gurubumuza gelen  bir ihbar sonucu  2019 Şubat ayında 1.derece Arkeolojik SİT alanı olarak tescil edilen su tünellerinin bulunduğu alanda bir kapağın açık olmasının görülmesi üzerine  İlgili kurum yetkililerine  haber verilmiştir.

WhatsApp Image 2019-11-24 at 19.55.53

İtfaiye ve AFAD tarafından tünel içinde  yapılan incelemede  herhangi bir kazı çalışması yapılmadığının tespit edilmesi sonucu  Polis tarafında yapılan çalışma ile ilgili olarak tutanak tutulmuştur.

 Kırklareli Kent Konseyi Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Çalışma Gurubu olarak, Doğal ve Kültürel varlıklarımızın tespiti, tescili, korunması ve izlenmesi konusunda ki çalışmalarımıza gönüllük kapsamında devam edeceğiz.

Kapağın açıldığının tespit edilmesi sonucunda  haber verdiğimiz  kurumlar hızla olay yerine gelmiş, gereken önlem, tespit ve çalışmalar yapılmıştır.

Gösterdikleri duyarlılık ve ilgi için Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerine, AFAD, Kırklareli İtfaiyesine ve Müze müdürlüğüne Kırklareli Kent Konseyi olarak teşekkür ederiz.